Evde Hazırlayabileceğiniz Sivilce Maskeleri

Evde Hazırlayabileceğiniz Sivilce Maskeleri

Sivilceler, her bireyin en korkulu cilt problemlerinden bir tanesidir. Çeşitli kremler deneyerek sivilcelerinizden kurtulmaya çalışsanız da başarılı olamıyorsanız bazı bitkisel yöntemleri deneyerek sivilcelerinizden kurtulabilirsiniz!

Sivilceler çeşitli nedenler ile hemen her yaşta varlığını gösterebilir. Ergenlik sivilceler, sağlıksız beslenme nedeni ile oluşan sivilceler, stres sivilceleri ya da regl döneminde ortaya çıkan sivilceler… Sivilcelerin nedeni ne olursa olsun son derece can sıkıcı olduğunu itiraz etmek gerekir. Bu doğrultuda bireyler söz konusu cilt probleminden en kolay şekilde kurtulmak için pek çok yöntem denemektedir. Ancak bu yöntemlerin yetersiz kalması ya da bazı dermokil ilaçlarının pahalı olması nedeni ile kendi maskelerini kendileri yapmak istemektedir.  Şimdi gelin evde hazırlayabileceğiniz sivilce maskelerini ve doğal yöntemler ile sivilcelerden kurtulma tekniklerini hep birlikte inceleyelim.

2 Malzemeli Sivilce Kremi

2 malzemeli sivilce kreminde malzemelerimiz 2 adet badem ve 1 tatlı kaşığı yoğurttur. Öncelikle bademleri bir cımbız ve çakmak yardımı ile yakmalısınız. Bu işlemden sonra bademler siyah rengini alacaktır. Yanan bademleri bir kavanozun içerisine koyun ve toz halini alana kadar ezin. Ezdiğiniz bademlerin üzerine yoğurt ekleyerek her iki malzemeyi de krem kıvamına gelene kadar karıştırın. Kreminiz hazır. Bu kremi hafta da iki kere problemli bölgeye sürebilirsiniz. Geceden cildinize uyguladığınız kremi sabah ılık su yardımı ile temizlemelisiniz.

Aspirinli Sivilce Kremi

2-3 adet aspirin ve içme suyu bu kremi hazırlamanız için gereken malzemelerdir. Aspirin sivilceleri ve cildi yatıştıran özelliklere sahiptir. Bu nedenle kısa bir süre içerisinde sivilcelerinizin iyileşmesini sağlar. 2-3 adet aspirini ezerek toz hale getirin. Daha sonra az miktarda ki içme suyu ile karıştırın ve krem kıvamını almasını sağlayın. Hazırladığınız bu krem karışımını gün aşırı sivilcelerinize uygulayabilirsiniz. Cildinizde 20 dakika kalması yeterlidir.

Limon ve Tarçın Maskesi

Sivilcelere olan etkisi ve faydası ile bilinen limon ve tarçından efsanevi bir sivilce kremi hazırlayabilirsiniz. 1 yemek kaşığı limon suyu ve 1 yemek kaşığı toz tarçın, krem için ihtiyaç duyduğumuz malzemelerdir. Tüm malzemeleri bir kabın içerisinde krem kıvamı alana kadar karıştırarak mucizevi bir krem elde edebilirsiniz. Kremi cildinize uygulayın ve kuruduktan sonra ılık su yardımı ile cildinizden temizleyin. Bu kremi her gün sivilceli bölgeye uygulayabilirsiniz. Ancak kuruduktan sonra kremi temizlemeniz gerektiğini unutmamalısınız.

Portakal Kabuğu Kremi

Bu krem tarifinde ihtiyacınız olan tek malzeme portakal kabuğudur. Kış aylarının en yararlı meyvesi olan portakal kabuğunu tükettikten sonra çöpe atmayın. Bunun yerine portakal kabuğunu güzelce rendeleyin. Rendelediğiniz portakal kabuklarını havanda güzelce ezin. Ezerek portakal kabuklarının krem kıvamına gelmesini sağlayabilirsiniz. Hazırladığınız bu muhteşem kremi sadece sivilcelerinizin üzerine uygulayarak kremin kurumasını bekleyin. Kuruduktan sonra ılık su yardımı ile cildinizden temizleyin.

Siz de inatçı sivilcelerden mustaripseniz ve doğal yöntemler ile kurtulmak istiyorsanız yukarıda ki eşsiz sivilce kremlerini hazırlayarak sivilcelerinizden son derece kısa bir süre içerisinde kurtulabilirsiniz.

Paylaş: